17کارخانه مولیبیدن تعطیل شد

www.kttmolybden.com

Array
آخرین اخبار

17کارخانه مولیبیدن تعطیل شد

فرستادن به ایمیل چاپ مشاهده در قالب PDF

نامه ورشکسته ها به رئیس جمهور

رئیس هیات مدیره انجمن تولیدکنندگان و صادرکنندگان مولیبدن در نامه‌ای به احمدی نژاد رئیس جمهور از تعطیلی کامل 17 کارخانه تولید مشتقات مولیبدن خبر داد و عامل آن را گران فروشی شرکت ملی صنایع مس ایران اعلام کرد.

به گزارش قدس انلاین به نقل از فارس، در نامه علی نصیری به احمدی نژاد آمده است: باستحضار می‌رساند تولید‌کنندگان مشتقات مولیبدن از جمله تولید‌کنندگانی هستند که با توجه به طبیعت صادراتی محصولات خود که به بیش از 95 درصد تولید آنان می‌رسد در معرض بیشترین آسیب از جانب تحریم‌های ناجوانمردانه و یک طرفه استعمار غرب بوده و با این وجود با تمام توان و با پذیرفتن سختی‌های موجود تلاش خود را برای استمرار تولید و صادرات محصولات خود داشته‌اند.

در ادامه این نامه آمده است: متاسفانه طی یک ماه گذشته شرکت ملی صنایع مس ایران که تولید‌کننده انحصاری ماده اولیه مصرف این صنعت می‌باشد اقدام به گران نمودن این ماده اولیه در بورس کالا نموده است و علیرغم توصیه مسئولین محترم وزارت صنعت، معدن و تجارت و سازمان حمایت از تولید‌کنندگان و مصرف‌کندگان و بورس کالای ایران نسبت به کاهش نرخ کالا اقدام ننموده است و موجب گردیده تا وجه اقتصادی تولید در این صنعت به زیان تبدیل شده و عملا شرکت‌های فعال در این امر تولید مشتقات مولیبدن به دلیل گرانی مواد اولیه و عدم توجیه اقتصادی تولید از خرید ماده اولیه مورد نیاز خود خودداری نموده و در تعطیلی بسر برند.

در نامه رئیس هیات مدیره انجمن تولیدکنندگان و صادرکنندگان مولیبدن به رئیس جمهور می خوانیم: مکاتبات صورت گرفته طی یک ماه گذشته و انعکاس موضوع به مراجع ذیربط و عدم پاسخگویی آنان که موجب تعطیلی کامل 17 کارخانه با اشتغال 1700 کارگر از این صنعت گردیده است دلیل ارسال این نامه و تصدیع جنابعالی می‌باشد.

در سالی که مزین به عنوان تولید داخلی، حمایت از کار و سرمایه ایرانی می‌باشد و عدالت و مهر پروری شعار آن دولت محترم می‌باشد شاهد هستیم که شرکتی با دسترسی به انفعال و استفاده از یارانه‌های دولتی در قالب انرژی و ... انتظار دارد ماده اولیه تولیدی خود را در تهران به قیمت تعیین شده در اروپا و با نرخ ارز بازار آزاد و به صورت نقدی به فروش برساند و تولید‌کنندگان با قبول تمام ریسک‌های موجود در قالب تغییرات نرخ ارز آزاد، تغییرات قیمت جهانی مولیبدن، تأخیر در دریافت پول (حداقل 3 ماه) و ریسک جابجایی و ارز و ... با شرایط یک طرفه تعیین شده آنان اقدام به خرید ماده اولیه بنماید.

نصیری در این نامه خطاب به رئیس جمهور تصریح کرد: از جنابعالی تقاضا دارد دستور فرمایید تا هر چه سریعتر با رسیدگی به این موضوع از تعطیلی بیشتر واحدهای تولیدی جلوگیری بعمل آمده و به هر نحوی که صلاح می‌دانید ضرر و زیان ناشی از عرضه گران این ماده اولیه که منجر به تعطیلی 17 واحد تولیدی گشته است، جبران گردد.

با مرور اقدامات انجام شده طی یک ماه اخیر اطمینان دارد تنها دستور رسیدگی فوری جنابعالی می‌تواند این مشکل را مرتفع سازد چرا که در پیگیری‌های به عمل آمده، یک روز دفتر بازرسی جنابعالی را توصیه کننده گران شدن این ماده اولیه معرفی می‌کنند و روز دیگر بازرسی کل کشور را و روز دیگر نهاده‌های نظارتی کشور را.

امیدوار است دستور رسیدگی فوری جنابعالی تحریم داخلی اعمال شده توسط تأمین کننده انحصاری ماده اولیه مورد نیاز این صنعت رفع نماید و زمینه ادامه تولید و فعال شدن کارخانجات را فراهم سازد.

انتهای خبر/ قدس آنلاین / کد خبر: 53622
آخرین بروزرسانی ( شنبه, 14 مرداد 1391 ساعت 04:25 )  

مشتریان ما

زاپن

افتخارات

بازديد كنندگان آنلاين: 76
شما اینجا هستید: خانه در باره ما درباره ما مدیران شرکت