www.kttmolybden.com

Array
آخرین اخبار

پرداخت بهره و کارمزد ۵.۵ درصدی مولیبدن

فرستادن به ایمیل چاپ مشاهده در قالب PDF

پرداخت بهره و کارمزد ۵.۵ درصدی مولیبدن

انجمن تولیدکنندگان مولیبدن در واکنش به مصاحبه مدیرعامل شرکت ملی مس با عنوان "مولیبدن را 11درصد زیر قیمت جهانی عرضه می‌کنیم" توضیحاتی را ارائه کرد.

به گزارش خبرگزاری فارس انجمن مولیبدن در توضیحی که متن آن برای فارس ارسال شده است خطاب به اردشیر سعدمحمدی مدیرعامل شرکت ملی مس آورده است: به اطلاع حضرتعالی می‌رساند 11 درصد تخفیف مولیبدن هزینه جهانی تبدیل سولفور به اکسید است و طبق مصوبه تنظیم بازار 50 درصد وجه کالا را نقداً و 50 درصد مابقی وجه را با پرداخت 5.5 درصد بهره و کارمزد تسویه می‌کنیم و در صورتی که می‌توانستید سولفور به خریداران خارجی قبلی هم بفروشید، همین مقدار تخفیف را باید لحاظ می‌کردید.


http://www.bultannews.com/files/fa/news/1391/4/3/90003_268.jpg

این انجمن اضافه کرد: چرا در مقابل دستور وزارت صنعت، معدن و تجارت برای حمایت از تولید‌کنندگان و صادرکنندگان مولیبدن طی شرایط بحران موجود مقاومت می‌کنید؟

شما اختیارتان را از چه کسی می‌گیرید؟با چه منطقی در شرایط تحریمی موجود و با ولع افزایش نرخ ارز، اشتغال 1700 تن کارگر داخلی را با بحران روبرو کرده‌اید؟

انجمن مولیبیدن اضافه کرد:آیا شرایط تحریم تحمیل شده به کشور را نمی‌دانید؟ قبلاً که با نرخ مصوب ارز سولفور را می‌فروختید و کشور در شرایط حال حاضر نبود مگر اعتراضی به نرخ ارز محاسباتی داشتیم ولی در حال حاضر ریسک نوسان نرخ ارز و هزینه‌های مترتب بر تولید و صادرات آن را که سه ماه طول می‌کشد را تنها باید خریدار داخی بپردازد؟ پس سهم فروشنده از این بحران چه می‌باشد؟

انجمن مولیبدن افزود: پس از تصویب ستاد تنظیم بازار و دستور مقام محترم وزارت مبنی بر عرضه کل سولفور تولیدی در بورس کالا و جلوگیری از واگذاری 25 درصد از تولید تنها به یک تولید‌کننده خاص در سال 90 متاسفانه راه احتکار محصول و گران‌فروشی را پیشه نمودید در صورتی که جنابعالی همواره به کشف قیمت واقعی در بورس کالا اعتقاد داشتید. لیکن به کاهش قیمت پایه کالا که یکی از پیامدهای عرضه و تقاضا در بورس کالا می‌باشد اعتقادی ندارید و اصرار به گران‌فروشی طی 6 هفته گذشته موید آن است. مگر بورس محل تلاقی عرضه و تقاضا و کشف قیمت پایه نیست؟ آیا از نظر جنابعالی تنها افزایش قیمت باید نتیجه عرضه و تقاضای کالا در بورس باشد؟

این انجمن افزود: طی یکسال اخیر دو شرکت تحت مدیریت شما به نامهای فرومولیبدن کرمان و کارمانیا به دلیل زیان‌های انباشته مشمول تعیین مدیر تصفیه شده‌اند آیا قصد دارید با در اختیار گرفتن اداره بقیه واحدها آنها را نیز به همین وضع دچار نمایید و ماده اولیه خام صادر نمایید؟ اشتغال‌زایی داخلی چه می‌شود؟

*زیان عملکرد شما به چه میزان خواهد بود؟

انجمن مولیبدن افزود: عدم خرید سولفور مولیبدن طی چند هفته اخیر بیش از 250 هزار دلار ضرر برای شرکت ملی مس ایجاد کرده، آیا این ضرر همان تایید حرفهای انجمن مولیبدن و شرایط جهانی کالا نیست؟ آیا ترجیح می‌دهید تولید کننده داخلی زیر دست ضرر نموده و فقط ملی مس سود ببرد؟

آخرین بروزرسانی ( یکشنبه, 11 تیر 1391 ساعت 08:02 )  

مشتریان ما

زاپن

افتخارات

بازديد كنندگان آنلاين: 92
شما اینجا هستید: خانه مولیبیدن مصارف عمده مولیبدن